DAL LUNAPARK
NET MEDYA GRUP

İGF

Kayseri Büyükşehir'den filyasyon ve aşılamaya 24 yeni araç

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü'ne filyasyon ile aşılama çalışmalarında kullanılmak üzere 24 yeni araç tahsis ederken, 24 personel desteği sağladı.

23 Şubat 2021 Saat: 13:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 14 kez okunmuştur

Kayseri Büyükşehir'den filyasyon ve aşılamaya 24 yeni araç
Kayseri Büyükşehir'den filyasyon ve aşılamaya 24 yeni araç

KAYSERİ (İGFA) - Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs ile mücadelede halkın sağlığı için gece gündüz demeden fedakârca çalışan filyasyon ekiplerine desteğini sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatları doğrultusunda filyasyon çalışmalarının başladığı ilk günden itibaren kentteki sağlık camiasına 63 araç ve 84 personel ile güçlü bir destek vererek, yerel yönetimin tüm imkânlarını seferber etmişti.  İl Sağlık Müdürlüğü’nün talepleri doğrultusunda filyasyon çalışmaları ile aşılama çalışmalarında kullanılmak üzere yeni 24 araç tahsisi ile 24 personel desteği sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Genel Sekreter Hüseyin Beyhan ile birlikte İl Sağlık Müdürlüğü'ne teslime hazırlanan yeni araçları inceledi.  

Üzerlerine düşen ne gerekiyorsa tereddütsüz gerçekleştirdiklerini belirten Büyükkılıç, "Bu süreçte de yine 24 sıfır aracı, şoförleri ile birlikte İl Sağlık Müdürlüğü’ne filyasyon  odaklı hizmet etmek amacıyla teslim edeceğiz. Çalışkan, gayretli Büyükşehir Belediyemiz ekibine, bizimle uyum içerisinde çalışan sağlık müdürümüze ve onun ekibine, şehir hastanemizin kıymetli başhekimine, gururumuz olan Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültemizin gerek üniversite rektörü, gerek dekanı ve oradaki aşı konusunda araştırma yapan ekibine ve bütün bu güzellikleri bizlere yaşatan, vesile olan destek veren Kayserili hemşerilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

4 MİLYON TL’LİK FİLYASYON DESTEĞİ

Öte yandan pandemi sürecinde filyasyon çalışmalarında kullanılan araçlar ile aşılama çalışmaları için kullanılacak araçların belediyeye maliyeti 4 milyon lira olurken, yeni araçlar ve personel İl Sağlık Müdürlüğü emrinde çalışmaya başlayacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yedincigün Haber Gebze-Darıca-Çayırova-Dilovası Güncel Kocaeli Haberleri hızlı, güvenli ve sürekli haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız