16 OCAK BASIN ONUR GÜNÜ İZMİT BEL İLANI--
BÜNYAMİN ÇİFTÇİ BASIN ONUR GÜNÜ
NET MEDYA GRUP

Güncel

TEK GIDA GEBZE’DE BAŞKAN KESKİNOĞLU

Tek Gıda İş Sendikası Anadolu Yakası Gebze Şubesi 13. Olağan Genel kurulunu yaptı. 134 Delegenin oy kullandığı iki adaylı kongrede 69 geçerli oyla Seyfullah Keskinoğlu Gebze şube başkanı seçildi.

19 Ekim 2020 Saat: 16:43
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.979 kez okunmuştur

TEK GIDA GEBZE’DE BAŞKAN KESKİNOĞLU
TEK GIDA GEBZE’DE BAŞKAN KESKİNOĞLU

TEK GIDA GEBZE’DE BAŞKAN KESKİNOĞLU  

Tek Gıda İş Sendikası Anadolu Yakası Gebze Şubesi 13.Olağan Genel kurulunu yaptı. 134 Delegenin oy kullandığı iki adaylı kongrede  69 oyla Seyfullah Keskinoğlu Gebze şube başkanı seçildi.

KONGREYE GENEL MERKEZ TAM KADRO

Gebze Holidaynin Hotelde gerçekleşen kongreye Tek Gıda İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türker, Genel Sekreter Mustafa Akyürek, Genel Eğitim sekreteri Kemal Köse, Teşkilatlanma sekreteri İbrahim Ören, Mali sekreter Ali Bükülmez, Eğitim müdürü Esin Ergenç Evyap İKA direktörü Bekir Arıcak, Evyap İKA müdürü İbrahim İyide, Tek Gıda İş Sendikası Avrupa yakası şube başkanı Turgay Koç, Örgütlenme uzmanı Yunus Durdu, TÜMTİS sendikası Gebze şube başkanı Ali Rıza Atik ve sendika delegeleri katıldı.

DİVANA GENEL MERKEZ YÖNETİMİ SEÇİLDİ

Tek Gıda İş Sendikası Anadolu Yakası Gebze Şubesi 13.Olağan Genel  kurulunda Divan Başkanlığına İbrahim Ören, divan üyeliğine Kemal Köse ve Ali Bükülmez verilen önerge ile seçildi.

Kongre saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile birlikte başladı. Gündem maddelerinin okunması ve ibrasından sonra dilek ve temennilerde bulunan konuşmacılar sendikal mücadeleciliğinin önemine değindiler.

SENDİKALAR KONGREYE İLGİSİZ KALDI

Holiday İn otelde gerçekleşen kongreye emeğin kenti Gebze’den ve Sendikalar birliği üyesi sendikalardan katılımın olmaması ile sadece TÜMTİS sendikası Gebze şube başkanı Ali Rıza Atik’in tek katılması dikkat çekti.

TÜRKER’DEN ÖZTAŞ’A PLAKET

Yeniden aday olmayan eski şube başkanı Zeynel Öztaş yaptığı konuşmada çalışma arkadaşlarına ve delegelere veda etti. Eski başkanı konuşmasından sonra tebrik eden genel başkan Mustafa Türker, emeklerinden ötürü kutladığı Zeynel Öztaş’a plaket vererek uğurladı.

TÜRKER, “KIDEM TAZMİNATINA UZANAN ELLERİ KIRARIZ”

Kongrede bir konuşma yapan Tek Gıda İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türker kongre süreci ve iş yerlerinde yaşanan iş kaybı ve ekonomik sıkıntılar hakkında delegeleri bilgilendirdi iş verenlere ve hükümet üyelerine seslendi. Dünyayı etkisi altına alan pandemi Covit 19 süreci ile yaşanan ekonomiyi değerlendirdi. Hükümetin kıdem tazminatı ile çalışmalarına değinen genel başkan Türker, “Bu sendikanın genel başkanı olarak sesleniyorum kıdem tazminatına uzanan elleri kırarız kıdem tazminatı bizim olmazsa olmazımızdır bu böyle bilinmelidir” dedi.

134 DELEGE OY KULLANDI

Tek Gıda İş Sendikası Gebze şube başkanlığına aday olan Seyfullah Keskinoğlu ve Fikret Yılmaz hazırladıkları listeler ile başkanlık için aday olduklarını açıkladılar ve listelerini ilçe seçim kurulu yetkililerine teslim ettiler. 134 Delegenin oy kullandığı kongrede 69 oy alan Seyfullah Keskinoğlu’nun listesi seçimi kazanarak şube yönetimine talip oldular.

BAŞKAN KESKİNOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ

Gerçekleşen 13.Genel kurulda Tek Gıda İş Sendikası Anadolu Yakası Gebze Şubesi  başkanlığına seçilen Seyfullah Keskinoğlu, “Kongre sonucumuz bütün üyelerimize, iş yerimize ve sendikamıza hayırlı olsun bundan sonra sendikal mücadeleciliğimize sndikamıza üye iş yerlerinde çalışan arkadaşlarımızla sendikamızın çalışma programları doğrultusunda hep birlikte ve kararlılıkta devam edeceğiz.Bugün bize oy veren vermeyen bütün delege arkadaşlarıma teşekkür ederim”dedi

YEŞİLKAYA “GÜVENİNİZE LAYIK OLACAĞIZ”

Tek Gıda İş Sendikası Gebze şubesi sekreterliğine seçilen sendikal mücadeleciliği ile bilinen Knor Çorba Besan iş yeri eski baş temsilcisi Servet Yeşilkaya şube sekreteri seçilmesi ile birlikte delegelere hitaben yaptığı konuşmada kongre sürecinde yoğun günler geçirdik stresimden dolayı kırdığım incittiğim arkadaşlarımdan özür diliyorum kongremiz bir yarıştı kaybettin kazandın davası gütmeden bütün iş yerlerindeki üye arkadaşlarımzla bir ve birlikte hareket etmeye hazırız bize güvenen ve bugünkü göreve gelmemize katkı sunan, oy veren, vermeyen herkese teşekkür ederim” dedi.

YENİ ŞUBE YÖNETİMİ

Tek Gıda İş Sendikası Gebze Şubesi Başkanı Seyfullah Keskinoğlu, Şube sekreteri Servet Yeşilkaya, Mali sekreter Ali Asker Kızıl, Teşkilatlanma sekreteri Ersin Dikdere, Eğitim sekreteri Recep Demir Gebze şubesi yönetimine seçildi.

Haber / Foto : 7.GÜN HABER / Özden DEMİRCİ

 

HABER / FOTO : 7.GÜN HABER / Özden DEMİRCİ

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yedincigün Haber Gebze-Darıca-Çayırova-Dilovası Güncel Kocaeli Haberleri hızlı, güvenli ve sürekli haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız