Güncel

Ahmet Kılıç'tan çölyak hastalarına destek -

Ak Parti Bursa Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ahmet Kılıç, Bursa Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Yusuf Altay’la birlikte SGK Başkanı Kürşat Arat’ı ziyaret ederek, Çölyak hastalarına verilen desteğin artırılması...

10 Aralık 2022 Saat: 09:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 38 kez okunmuştur

Ahmet Kılıç'tan çölyak hastalarına destek -
Ahmet Kılıç'tan çölyak hastalarına destek -

Ak Parti Bursa Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ahmet Kılıç, Bursa Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Yusuf Altay’la birlikte SGK Başkanı Kürşat Arat’ı ziyaret ederek, Çölyak hastalarına verilen desteğin artırılmasını talep etti.

ANKARA (İGFA) - Hastalığın kontrol altında tutulmasını sağlamak için uygulanan en etkili tedavinin yaşam boyu glutensiz diyet olduğunu aktaran Kılıç, “Devletimizin çölyak hastaları için, kişinin çölyaklı olduğuna dair düzenlenen sağlık raporuna istinaden, sağladığı destekler bulunuyor. Bursa Çölyakla Yaşam Derneği Başkanımız Yusuf Altay’la SGK Başkanımız Kürşat Arat’ı ziyaret ederek, çölyaklı vatandaşlarımız için ödenen desteğin tutarıyla ilgili konuştuk. Glutensiz ürünlerin yüksek maliyetli oluşu sebebiyle söz konusu yardımın yükseltilmesine dair taleplerimizi SGK Başkanımıza ilettik” dedi.

RAPOR ÜCRETİ ARTIRILSIN

Bursa Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Yusuf Altay da, “Vekilimizin de destekleriyle taleplerimizi SGK’ya iletmiş bulunuyoruz. En kısa zamanda konuyla ilgili adım atılacağını ve ödenen rapor ücretinin artırılacağını ümit ediyorum. Vekilimiz Ahmet Kılıç’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yedincigün Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑