Dünya

KOCAELİ MIPIM' DE TANITILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, dünyanın en prestijli gayrimenkul fuarı olarak bilinen Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPIM Fuarına katıldı

20 Mart 2016 Saat: 09:03
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 4.322 kez okunmuştur

KOCAELİ MIPIM' DE TANITILDI
KOCAELİ MIPIM' DE TANITILDI

Fransa'nın Cannes kentinde kapılarını açan gayrimenkul fuarına Türkiye MIPIM 2016'ya 50 stant, 850 katılımcı ile çıkarma yaptı. Gayrimenkul ve inşaat sektörünün önde gelen firmaları, en yeni projeleri, enerjisi ve potansiyeli ile MIPIM fuarında sergiledi. 89 ülkeden yaklaşık 22 bin gayrimenkul profesyoneli ile 4 bin 800 yatırımcı ve finans kuruluşunun bir araya geldiği fuarda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kurduğu stantta Kocaeli'yi yatırımcılara tanıttı.

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ KAMU VE ÖZEL ŞİRKETLER

20 bin metrekare alan üzerine kurulan fuarda Türkiye'den katılan kamu kurum ve kuruluşları ile inşaat şirketleri bin 700 metrekarelik alanda stant kurdular. Başta İstanbul, Kocaeli,  Antalya, Balıkesir, Bursa, Hatay, Konya ve Ordu büyükşehir belediyeleri de fuarda stant açtı. Fuara, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, İTO Başkanı İbrahim Çağlar, TOKİ Başkanı M. Ergün Turan ve 19 Büyükşehir Belediye Başkanı katıldı. Genel Sekreter Tahir Büyükakın Kocaeli standında yatırımcılarla başkan adına sunumlar gerçekleştirdi ve Kocaeli projelerini anlattı.

 

KARAOSMANOĞLU "KOCAELİ'Yİ TANITTIK"

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, fuarın çok verimli geçtiğini ve İstanbul'a yakınlığı sanayinin yanında bir turizm kenti Kocaeli'yi dünyaya tanıttıklarını belirterek " MIPIM 2016'ya Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünün mührünü vurdu. Yatırımcılara, yapımı devam eden 3. Havalimanı, 3. Köprü ve Körfez Geçiş Köprüsü gibi güzergâhların üzerinde bulunan Kocaeli'nin çok büyük bir avantaja sahip olduğunu anlattık. Kocaeli'yi bu fuarlarda tanıtmaya devam edeceğiz " dedi. Başkan Karaosmanoğlu'na Fransa da Genel Sekreter Tahir Büyükakın, Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Kent Konut Genel Müdürü Yalçın Özün eşlik etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yedincigün Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑