İGF

İzmir’de Selçuklu çocuklar Küçük Amal’a eşlik etti

Dünyanın en büyük sorunlarından biri olan göç olgusuna dikkat çekmek için 8000 km yol kat edecek Küçük Amal yolculuğunun 1500. Kilometresinde Efes Selçuk’a geldi. İZMİR (İGFA) - Küçük Amal’ı Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sen...

5 Ağustos 2021 Saat: 17:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 24 kez okunmuştur

İzmir’de Selçuklu çocuklar Küçük Amal’a eşlik etti
İzmir’de Selçuklu çocuklar Küçük Amal’a eşlik etti

Dünyanın en büyük sorunlarından biri olan göç olgusuna dikkat çekmek için 8000 km yol kat edecek Küçük Amal yolculuğunun 1500. Kilometresinde Efes Selçuk’a geldi.

İZMİR (İGFA) - Küçük Amal’ı Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ile birlikte karşılayan Efes Selçuklu çocuklar yaptıkları resimlerden oluşan bir kitabı da Amal’a hediye ettiler.

Mülteci çocukların yaşadığı zorlukların dünya gündemine taşınması amacıyla tasarlanan 3,5 metre uzunluğundaki kukla Küçük Amal Balconnection inisiyatifi ev sahipliğinde Efes Selçuk Belediyesi katkılarıyla ilham veren kentin sokaklarında çocuklarla, müzisyenlerle buluştu.

Küçük Amal’ın İsabey mahallesinden başlayan yürüyüşü Carpouza Cafe önünde son buldu. Çocukların yanı sıra her yaştan kentlinin yoğun ilgisi ile karşılaşan Küçük Amal yürüyüşünün başında bir zeytin ağacını kokladı.  Yolculuk boyunca Küçük Amal’a Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi ritim grubu öğrencilerinden oluşan REFES Ritim Grubu, ayrıca Kerim Akgüneş, Kamber Karameşe, Burhan Aslan, Üstün Üstündağ, Tayfun Şeliman’dan oluşan ekibe Erden Dereli, Görkem Çırak, Elif Buran, Azra Günlemeç, Ahmet Başaran ve Alina Yıldız’ın katkılarıyla bir gezici müzik gösterisi ekibi de eşlik etti.

Cafe Carpouza’da Araf gösterisinin ardından Tarihi Su Kemerlerine doğru yürüyen Küçük Amal daha sonra Efes Selçuk’tan ayrıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yedincigün Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑