YILDIZLAR HOLDİNG 19 MAYIS
DİLOVASI BEL 19 MAYIS İLAN

Asayiş

Macron’dan Afganistan açıklaması

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Afganistan'daki duruma ilişkin, Avrupa'nın bu ülkeden kaynaklanacak düzensiz göç dalgasından kendisini koruması gerektiğini söyledi. "Fransa diplomatik olarak liderliği sürdürmeye devam edecek. BM Güve...

17 Ağustos 2021 Saat: 10:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 250 kez okunmuştur

Macron’dan Afganistan açıklaması
Macron’dan Afganistan açıklaması

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Afganistan'daki duruma ilişkin, Avrupa'nın bu ülkeden kaynaklanacak düzensiz göç dalgasından kendisini koruması gerektiğini söyledi.

"Fransa diplomatik olarak liderliği sürdürmeye devam edecek. BM Güvenlik Konseyi'nin himayesinde İslamcı terörizme karşı mücadeleyi sürdürecek." diyen Macron, "Avrupa, Afganistan'daki krizin yol açacağı mülteci akınına karşı inisiyatif almalı, kayda değer düzensiz göç dalgaları beklemeli ve kendimizi korumalıyız." ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE İLE GÖÇMEN ADIMI KONUSUNDA İŞBİRLİĞİ ADIMI

Düzensiz göç meselesini Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüştüğünü belirten Macron, "Şansölye Merkel ve diğer Avrupalı liderlerle konuştum. Gecikmeden sağlam, koordineli ve ortak bir yanıt vermek için bir girişimde bulunacağız. Bu girişim, düzensiz göçle mücadeleyi, ortaya konulacak çabada dayanışmayı, (sınırları) koruma kriterlerinin uyumlu hale getirilmesi, Pakistan, Türkiye ve İran gibi transit veya ev sahibi ülkelerle işbirliğinin kurulmasını da kapsıyor." diye konuştu.

Macron, açıklaması sırasında 2001 ile 2014 yılları arasında Afganistan'da 90 Fransız askerin hayatını kaybettiğini dile getirdi, ardından da hayatını kaybeden askerlerin ailelerine bir kez daha başsağlığı dileklerini iletti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yedincigün Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑