whatsapp

Güncel

MİTSO'dan Tescilli Ürün Şenliği

Türkiye’nin ilk Avrupa Birliği Coğrafi işaret tescilli Zeytinyağı ve Zeytininin tanıtımı amacıyla gerçekleştirilen Milas Zeytin Hasat Şenliğinde MİTSO Başkanı Reşit Özer önemli açıklamalarda bulundu.

21 Kasım 2023 Saat: 00:54
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 347 kez okunmuştur

MİTSOdan Tescilli Ürün Şenliği
MİTSO'dan Tescilli Ürün Şenliği

www.yedincigunhaber.com 7.GÜN HABER / Özden DEMİRCİ

MİTSO’DA BAŞKAN ÖZERİ ZİYARET ETTİK

Milas 9.Zeytin Hasat Şenliğine Davetli olarak katılan İnternet Gazetecileri Federasyonu Etik kurulu ve Kocaeli Turizm Derneği Başkanı, Kocaeli Turizm Gazetesi İmtiyaz sahibi Gazeteci Soner Kılıç ve İnternet Gazetecileri Federasyonu Haber Ajansı İGFA Festival sorumlusu, 7.GÜN HABER Gazetesi imtiyaz sahibi Gazeteci yazar Özden Demirci festival sonrası Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer’i makamında ziyaret etti.

BAŞAKAN ÖZER’İN MARKALAŞTIRDIĞI FESTİVAL

Milas Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşen ziyarette, Gazeteci Soner Kılıç ve Özden Demirci bir süre karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduğu MİTSO Başkanı Reşit Özer Festivali hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Özer, Milas Zeytinciliği için Odamız kalıcı hizmetleri ile Zeytini ve Zeytinciliği Coğrafi işaretle markalaştırdıklarını açıkladı. Özer Kentin markası Milas halıcılığı ve Zeytin Yağı Sabunuyla halkımıza verdiğimiz destekle Milas’ın Coğrafi İşaretlerle markalaştığını belirtti.

GÜLEN YÜZLÜ BAŞKAN HER YERDE

Zeytin Hasat Şenliğinin gerçekleştiği Atapark Kent meydanında ürün tanıtım ve satış standı açan, kent esnafını tek tek ziyaret ederek hal hatır soran, gün içinde sürekli bilgi alışverişinde bulunarak üyelerini yalnız bırakmayan, kentin her şeyi, gülen yüzü MİTSO başkanı Reşit Özer’i alan içinde her yerde görmek mümkün.

BAŞKAN ÖZERİ EŞİ YALNIZ BIRAKMADI

Festival Komisyonu içinde başarılı bir etkinliğe imzasını atan Başkan Özer, bu kentin her şeyi. Festival süresince sabahın erken saatlerinden gecenin ilerleyen saatlerine kadar Festival alanında gelen davetliler ve katılımcılarla bire bir ilgilenen Başkan Özeri eşi yalnız bırakmadı.

COĞRAFİ İŞARETLİ MİLAS ZEYTİNCİLİĞİ MARKALAŞTI

Daha önceki yıllara oranla yoğun ilgi gösterilen Şenlikte MİTSO Başkanı Reşit Özer, MİTSO’nun girişimleriyle alınan coğrafi işaret tescilinin Milas zeytinciliğinin markalaşmasına büyük katkı sağladığını söyledi. Başkan Özer, Milas'ta bundan böyle Geleneksel hale gelen Zeytin Hasat Şenliği önümüzdeki yıllarda bir birinden farklı gösteri, eğlence, katılımcı ve önemli bilgilerin tartışılıp konuşulacağı sempozyum ve söyleşilerin yaşanacağı bir kent olarak anılacak esnaflarımız bu kentin topraklarında yetiştirdiği ürünlerle pazarlarını yapacak. Bu kentte ülkemizin mesleklerinde önemli isimleri ağırlayarak kültürlerimizi onlarla paylaşacağız dedi. 

 

 

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yedincigün Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑