Dünya

Moderna da üçüncü dozu öneriyor

Moderna'nın üçüncü doz COVID-19 aşı takviyesi ile yüksek seviyede bulaşıcı delta varyantına karşı "sağlam" bir antikor tepkisi üretiliyor. İlaç şirketinin ikinci çeyrek kazanç raporuyla birlikte aynı zamanda yayınlanan araştırmada...

5 Ağustos 2021 Saat: 18:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 30 kez okunmuştur

Moderna da üçüncü dozu öneriyor
Moderna da üçüncü dozu öneriyor

Moderna'nın üçüncü doz COVID-19 aşı takviyesi ile yüksek seviyede bulaşıcı delta varyantına karşı "sağlam" bir antikor tepkisi üretiliyor.

İlaç şirketinin ikinci çeyrek kazanç raporuyla birlikte aynı zamanda yayınlanan araştırmada daha önce iki doz aşılanmış bireyler üzerinde 50 mikrogram dozda üçüncü aşının test edildiği belirtiliyor.

Şirket, bu güçlendirici aşıların, delta da dahil olmak üzere üç farklı varyanta karşı umut verici bir bağışıklık tepkisi ürettiğini ve iki 100 mikrogram doz alan daha önce aşılanmamış kişilerde görülen antikor seviyelerine yaklaştığını söyledi.

Verilerin yayımlanmak üzere hakemli bir dergiye gönderildiği belirtildi. Kazanç raporuna eşlik eden tıbbi raporlarda Moderna, varyantın aşılı bireylerde meydana gelen çığır açan enfeksiyonlarda bir artışa yol açması bekleniyor.

ÜÇ DOZ TAKVİYESİ GEREKLİ...

Şirketten yapılan açıklama ise şöyle: "6 ay boyunca kalıcı 'Faz 3' etkinliğini görmekle birlikte, biyokimyasal olarak nötrleştirici kertelerin azalmaya devam etmesini ve sonunda aşı etkinliğini etkileyeceğini öngörüyoruz. Bu göz önüne alındığında, kış mevsiminden önce üçüncü doz takviyesinin muhtemelen gerekli olacağına inanıyoruz."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yedincigün Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑