İGF

Sakarya'da dezenfekte sürüyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi koronavirüs ile mücadele kapsamında şehrin tüm noktalarında çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.SAKARYA (İGFA) - Sakarya'da Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı marifetiyle kamu kuruluşları,...

7 Aralık 2021 Saat: 18:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 36 kez okunmuştur

Sakarya'da dezenfekte sürüyor
Sakarya'da dezenfekte sürüyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi koronavirüs ile mücadele kapsamında şehrin tüm noktalarında çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

SAKARYA (İGFA) - Sakarya'da Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı marifetiyle kamu kuruluşları, otobüs ve tren terminalleri, duraklar, parklar, bulvarlar, ve kamu alanları dezenfekte ediliyor.

Çalışmalar kapsamında kullanılmış maske ve eldivenlerin ayrı toplanılması adına kamu kurumlarına 148 adet tıbbi atık kutusu bırakan belediye ekipleri, tıbbi atık kutularında biriken atık maske ve eldivenlerin diğer atıklarla karışmadan ayrı taşınmasını sağladıklarını kaydetti. İlçelerin muhtelif yerlerine 49 adet dezenfektan standı ve 28 adet tıbbi atık standı konuşlandırarak halkım bu alandaki ihtiyaçlarının önemli bir kısmını karşıladıklarını ifade eden yetkililer, 650 farklı noktaya da el dezenfektan kutuları yerleştirdiklerini söyledi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yedincigün Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑