İGF

Sivas’ta Türkçe tabelaya yüzde 75 vergi indirimi

Sivas'taki tabelalarda Türkçe isim kullanan işletmelere ilan ve reklam vergisinde yüzde 75 indirim uygulamasına devam eden Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, değiştirilen sokak isminin tabelasını yerleştirerek esnaf ve vatandaşlara çağrı...

17 Haziran 2021 Saat: 17:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 30 kez okunmuştur

Sivas’ta Türkçe tabelaya yüzde 75 vergi indirimi
Sivas’ta Türkçe tabelaya yüzde 75 vergi indirimi

Sivas'taki tabelalarda Türkçe isim kullanan işletmelere ilan ve reklam vergisinde yüzde 75 indirim uygulamasına devam eden Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, değiştirilen sokak isminin tabelasını yerleştirerek esnaf ve vatandaşlara çağrıda bulundu.

SİVAS (İGFA) - Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Türkçe isim kullanan işletmelere ilan ve reklam vergisinde yüzde 75 indirim uygulanacağını duyurarak esnaf ve vatandaşlara çağrıda bulundu.

2021 yılının 'Yunus Emre ve Türkçe Yılı' dolayısıyla şehrin bazı cadde ve sokaklarında Türkçe olmayan veya yanlış yazılan isimleri değiştirdiklerini ifade eden Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; geçmişte yanlış yazılan Şifahiye sokağın isminin değiştirilmesi programına katılarak Şifaiye Sokak’ın tabelasını yerleştirdi. Başkan Bilgin, Sivas Belediyesi olarak ‘Ses bayrağımız Türkçe sonsuza kadar dalgalansın’ diye şehirdeki tabelalarda Türkçe isim kullanan işletmelere ilan-reklam vergisinde yüzde 75 uyguladıklarını anımsattı.

Burada açıklamada bulunan Türk Dil Kurumu Üyesi ve Başkan Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı; Sivas’ta Türkçe’nin ses bayrağını dalgalandırmak için yapılan faaliyetlerin memnuniyet verici olduğunu söyledi. "Görünüşte küçüktür ama anlamı çok büyüktür" diyen Prof. Dr. Toparlı, "Kelimelerin doğru olarak bilinmesi gerekir. Çalışmalarımızda her zaman yanımızda olan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e ve ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yedincigün Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑