whatsapp

Güncel

"Sizi müşteri gibi görmemeleri gerekir"

Çayırova Sazlıdere mevkii sakinlerinin sorunlarını dinleyen İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Av. Burak Uluköylü, “Burada projeyi yapanlar sizi müşteri, kendilerini de gayrimenkul sahibi olarak görmemeleri gerekir" dedi.

22 Ocak 2023 Saat: 16:26
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 309 kez okunmuştur

Sizi müşteri gibi görmemeleri gerekir
"Sizi müşteri gibi görmemeleri gerekir"

www.yedincigunhaber.com 7.GÜN HABER / Özden DEMİRCİ

İYİ Parti Çayırova İlçe Başkanlığı’nda Çayıroca Sazlıdere sakinlerini kahvaltılı basın toplantısında dertlerini dinledi. Programa İYİ Parti Çayırova İlçe Başkanı İlhami Bayrak rahatsızlığından ötürü katılım sağlayamazken, İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Av. Burak Uluköylü, İyi Parti Gebze İlçe Sekreteri Uğur Demir, İyi Parti Gebze İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Sarıçayır, İyi Parti Çayırova Belediyesi Meclis Üyesi Deniz Kolo, İyi Parti Çayırova ilçe yöneticileri hazır bulundu. Vatandaşların derdini dinleyen İyi Parti Gebze İlçe Başkanı A. Burak Uluköylü, “Devlet her türlü eylem ve işlemiyle yargı denetimden geçer. Anadolu’dan buraya gelmiş, iş ve aş için ter dökmek için buraları yurt bilmişiz. Bir şekilde vatandaş gelmiş buralara yerleşmiş. Belki tapu yoktu, belki maliye hazinesiydi buralar ama insanlar geldi yerleşti buraya barınma için buralarda yaşam sürmeye başladı ve mahalle oluştu. İşin finalinde 30 yıldır bu kenti aynı siyasi gelenek yönetiyor bu kenti. Buradaki sorun başka bir noktaya geldi. Makul oranlarda sizlere enkaz bedelleri getirilse, takas için oluşturulan evlerde makul fiyat belirlense siz de gereken fedakarlığı yapacaksınız.

BU HALKI MÜŞTERİ GİBİ GÖRMEYİN

Sizi burada 1 milyona yakın bedellerle borçlandırıyorlar. İdare burada menfaatleri denkleştirmeli ve sizi müşteri gibi görmemeli. Sizleri müşteri kendileri gayrimenkul sahibi olarak gördükçe sorun devam edecek. Burada yaşayan dar gelirli vatandaşların sorununa daha makul yaklaşmaları lazım. Siz 30 yıldır buradasınız. Sizin karşı karşıya olduğunuz hadise maalesef siz müşteri, TOKİ gayrimenkul şirketi oluyor. Siz bir bağış da istemiyorsunuz burada. Meselenin finalinde size müşteri gözüyle bakılıyor. Sizin sosyal ve ekonomik durumunu inceleseler, yüzde 80 yüzde 90 oranında ödeme yapamayacak bir durum olduğunu görecekler. Siz TOKİ ile işi çözemeyebilirsiniz, sizi TOKİ ile bir araya getiren kurumun, bu kentin şehri eminlerinin çözüm bulması lazım. İletişim kanallarını işletmeniz lazım, bu fiyatları makul seviyelere çekmeleri lazım ki siz de bu durumda elinizi taşın altına koyacaksınız bizim gördüğümüz bu. İnsanlar makul bir rakam noktasında talepte bulunuyor. Bu sorunu çözerken TOKİ’nin size makul seviyelerle konuşması gerek. Ölümü gösterip, sıtmaya razı eden bir anlayışla karşı karşıyasınız. Normal bir vatandaş gibi fiyat çıkartıyorlar size. Bu halkı müşteri gibi görmeyin. Kamu menfaatiyle vatandaş menfaatini denkleştirmek lazım.


ANAYASAL BARINMA HAKKI VAR

Sizi TOKİ’nin uzlaşma bürosundaki memurla muhatap etmemeleri lazım. Bu siyasi irade meselesidir. 85 hane var burada buradaki insanlar için indirim yapsalar size bir hibe yapmış olacaklar, siz bunu hak etmiyor musunuz? Vatandaşın anayasal barınma hakkı var” dedi.

KOLO, "85 MAĞDURUN TALEPLERİNİ MECLİSTE DİLE GETİRELİM

Uluköylü sonrasında konuşan İYİ Parti Çayırova Belediyesi Meclis Üyesi Mimar Deniz Kolo ise, “85 hak sahibinin durumunu analiz etmemiz lazım. Aldığınız kararı kamuoyu gündemi yaparız. Daire sahipleri, arsa sahipleri ve tapusuzlar olarak ne isteniyor onu belirleyelim. Bir komisyon oluşturup sizin sesiniz olalım” dedi. Daha sonra vatandaşları dinleyen İYİ Parti heyeti, bölge sakinlerinin taleplerini yetkililere iletip, diyalog kanallarını oluşturmak için mücadele edeceklerini aktardı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yedincigün Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑