whatsapp
Özden DEMİRCİ
Özden DEMİRCİ

“Bu adamlar ne konuşuyorlar”…!!!!

Geçtiğimiz hafta sonu Darıca Karslılar Derneğinin geleneksel olarak gerçekleştirdiği Kaz gecesine davetli olarak bende katıldım.

3 Mart 2022 Saat: 10:44
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 737 kez okunmuştur

Gazeteci kimliğimiz ve geçmişe dayalı dostluklarımız olan bir çok davetliyle selamlaşıp hal hatır sorduk.

Kaz gecesinin organize edildiği salon dernek başkanına ait olduğu için her alan rahat kullanıma açık, salon bölgeden ve il bünyesinde çeşitli ilçelerden bu geceye katılan sanayicisi, iş adamı, STK başkanları ve bir birinden değerli yurdumun güzel insanları masalarda programın başlaması için yerlerini almış bekliyordu.

Masalarda muhabbetler koyu hal hatır soran, ülke gündemiyle haşır neşir olan, çocuklarının eğitimiyle alakalı konuşan mı dersin, savaşın gidişatı ve yaşananlar mı dersiniz ama mutlaka parantez açarak belirteyim ki gecede ikram edilecek kazları beklerken en çokta kimin gelip gittiğine bakanlarla dolu güzel bir geceye konuk oldum.

Gazeteci boş durmaz elimde fotoğraf makinesi masa ziyaretlerinden kareler almaya başladım her  masada yaşadığım selamlaşma ve hal hatır sormayı hiçbir şeye değişemem.

Evet farklı kareleri ebedileştirmek için deklanşörüme takılan bir güzel anı sizlerde merak edersiniz diye düşündüm  biri Kocaeli’nde her kesim tarafından çok iyi tanınan ve bilinen Kars, Ardahan, Iğdır Vakfı eski genel başkanı Mehmet Irak  diğeri ise İnşaat yüksek mühendisi bir önceki dönem CHP Darıca Belediye başkan adayı Yakup Törk’tü.

Kendilerini tanımaktan son derece onur duyduğum, çalışmalarıyla bulundukları kente ve kent insanına her alanda katkı sunduklarına inandığım iki dostun  kaz gecesinde aynı masada muhabbetlerinden ve dostluklarından çok mutlu oldum fakat biraz da kafam karışmadı diyemem.

Biri muhafazakar kanatta diğeri solcu diye nitelendirdiğimiz siyasi görüşe sahip iki arkadaş olan Irak ve Törk, muhabbetleriyle kendilerini öyle dinlemeye almışlardı ki inanın benim düşündüğüm ve merak ettiğim kadar umuyorum ki, sizlerde  çok merak etmiş olacaksınız sahi “bu adamlar ne konuşuyorlar”.!!!!

Sevgiyle ve Sağlıkla kalın 

Saygılarımla.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yedincigün Haber Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

“Olursa olur suyu, Olmazsa hamur suyu”23 Ekim 2022 Saat: 14:31
Kim ne derse desin, kim ne düşünürse düşünsün hiç kimse yapılanları göz ardı edemez, hele hele konuşulanları unutmak elbette ki hatırlamamak hiç olmaz.
Geleneklerimizi yaşatmak için yarışan biri…9 Kasım 2021 Saat: 00:52
Doğu Anadolu Bölgesinin Serhat illeri Kars ve Ardahan’da Anadolu geleneklerinin tamamı günümüze değin yaşanır, yaşatılır.
Çayırova'da özlenen tablo..14 Nisan 2021 Saat: 14:26
İlçe Belediye başkanı ile iktidar partisinin ilçe başkanı yönettikleri kentlerde nasıl bir başarı elde etmelidirler, insanların huzur bulabileceği yaşanabilir kent nasıl olmalıdır diye düşündüm.
Hizmet sözüyle başkan Çiftçi..4 Nisan 2021 Saat: 17:36
Yaşamını yaşadığı kente hizmet için adayan Çayırova AK Parti kurucu ilçe başkanı ve aynı zamanda şuanda mevcut belediye başkanı İnşaat mühendisi Bünyamin Çiftçi’yi anlatacağım..
AMASIYLA MUMASIYLA ALİ KEMAL AYDIN24 Ocak 2021 Saat: 23:07
Uzun yıllardır tanırım, yerel basınının gücüne inanmış değer vermiş mümtaz bir kişiliktir Sayın Ali Kemal Aydın. Şahsımında içinde elbette ki renkli kişiliği olan, dürüst, kararlı ve dobra, dobra konuşan şahsiyettir.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑