whatsapp
Özden DEMİRCİ
Özden DEMİRCİ

Çayırova'da özlenen tablo..

İlçe Belediye başkanı ile iktidar partisinin ilçe başkanı yönettikleri kentlerde nasıl bir başarı elde etmelidirler, insanların huzur bulabileceği yaşanabilir kent nasıl olmalıdır diye düşündüm.

14 Nisan 2021 Saat: 14:26
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 826 kez okunmuştur

Çayırova için kol, kola iki başkan…

İlçe Belediye başkanı ile iktidar partisinin ilçe başkanı yönettikleri kentlerde nasıl bir başarı elde etmelidirler, insanların huzur bulabileceği yaşanabilir kent nasıl olmalıdır diye düşündüm.

Yerel yönetimlerde kenti yönetmek ve o kenti başarılı kılmak için çok çalışmak değil, insanların faydalanabileceği sosyal alan projeleri üretmek, STK’lar, siyasi irade ve kentin ileri gelenleri ile bireysel ilişkileri yüksek tutmak başarının birinci basamağı.

Başarının bireysel ilişkiler ve yönetenin samimi davranışları ile engel tanımadığına binlerce tanık olduk bunlardan biride bu gün çok uzakta değil Çayırova güzel bir örnek.

Geçmişte iktidar partisi ilçe başkanları ile belediye başkanları arasında soğuk rüzgarların esmesi hiç kimseyi mutlu etmedi. İlçe başkanı başka kolda belediye başkanı başka kolda yürüdü bunlara örnek göstermek gibi niyetim yok sadece bugünkü Ak Parti İlçe Başkanı Servet Günay ve Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin kısa bir süre önce gösterdikleri samimiyeti gördüm, birlikte toplantıları yürütmek birlikte halk içinde olmak gibi dayanışma Çayırova’da her kesimin gerçekten görmek istediği bir tablonun oluşması ne kadar güzel. Bu güzellikleri görünce Çayırovanın alacağı hizmetlerle daha güzel ve gelişen bir şehir olacağını düşünüyorum.

Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi hakkaniyetli çalışkan ve her hizmetin Çayırova halkı için olmasına çaba ve gayret gösteren biri, ilçe yönetim toplantılarında yönetimi dikkate alarak ortak kararların hizmete dönüşmesi için çaba içinde olduğunu biliyoruz. İlçe Başkanı Servet Günay’ı belde başkanlığı döneminden iyi tanırım, esnaf insan saygılı bir o kadar’da dürüst biri, kent için hizmet etmeye, yapılacak çalışmalarda elini taşın altına koymaya hazır olduğunu da biliyorum. İki başkanın niyeti belli dürüstlükleri ile Çayırova’ya hizmet etmek.

İkili diyalogların önemini bilirim. İlçe Başkanı ile Belediye Başkanı bir birlerine yakınsa sorun yok demektir şayet bunlar görülmüyorsa sıkıntı var demektir.

Çayırova yıllar sonra sanırım bu sıkıntıyı aştı bu gün hizmet için ortak kararlar alarak halka inen iki başkan var Bünyamin Çiftçi ve Servet Günay kenti, kent insanını kucaklamaya her zaman kapılarını açmış sizlerden biri bu kentin iki evladı Çayırova için iyi bir seçenektir.

Yaşanabilir kent için hadi hayırlısı olsun..

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yedincigün Haber Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Hizmet sözüyle başkan Çiftçi..4 Nisan 2021 Saat: 17:36
Yaşamını yaşadığı kente hizmet için adayan Çayırova AK Parti kurucu ilçe başkanı ve aynı zamanda şuanda mevcut belediye başkanı İnşaat mühendisi Bünyamin Çiftçi’yi anlatacağım..
AMASIYLA MUMASIYLA ALİ KEMAL AYDIN24 Ocak 2021 Saat: 23:07
Uzun yıllardır tanırım, yerel basınının gücüne inanmış değer vermiş mümtaz bir kişiliktir Sayın Ali Kemal Aydın. Şahsımında içinde elbette ki renkli kişiliği olan, dürüst, kararlı ve dobra, dobra konuşan şahsiyettir.
EĞİTİMDE 40 YIL VE ÖĞRETMEN MURAT KAYA3 Mart 2018 Saat: 10:44
Darıca Final Okulları Kurucu Genel Müdürü bölgemizin başarılı öğretmenlerinden Murat Kaya meslekte 40.yılını yüzlerce başarı ve anılarıyla geride bıraktı.
BAYRAMLARI YAŞAMAK BİR DUYGUDUR7 Eylül 2017 Saat: 08:50
Bayram heyecanı yaşlısı içinde genci içinde bir başkadır, bu duygu milli ve dini bayramlarda hep aynıdır o anı yaşamak ise çok önemlidir.
BAYRAMLARI YAŞAMAK BİR DUYGUDUR3 Eylül 2017 Saat: 14:28
Bayram heyecanı yaşlısı içinde genci içinde bir başkadır, bu duygu milli ve dini bayramlarda hep aynıdır o anı yaşamak ise çok önemlidir.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑